Akdeniz bataklığı!

Hamas 7 Ekim 2023’te Aksa Tufanı adında İsrail’in geneline binlerce füze eşliğinde saldırı düzenledi. Çoluk çocuğu evlerine girerek katlettiler. Bin 400 kişi hayatını kaybetti, 400 de esir var.

İsrail de misilleme olarak yine aralarında kadın ve çocukların olduğu 8 bin kişiyi öldürdü, esir yok, öldürmeye de devam ediyor!

Büyük bir katliam var!

Ne uğruna biliyor musunuz?

Doğalgaz!

HAMAS NEDİR?

1987 yılında Şeyh Ahmed Yasin, Abdülaziz el Rantisi ve Muhammed Taha tarafından İlk intifadanın (Filistin halkının başkaldırısı) başlangıcında Mısır’daki Müslüman Kardeşler örgütünün Filistin kanadı olarak kuruldu.

Türkçe açılımı Filistin Direniş Hareketi.

1964’te kurulan FKÖ (Filistin Kurtuluş Örgütü) süreçte terörist kimliğinden uzaklaşmaya başladığında “TERÖR” açığını kapatmak için kuruldu.

En çok bir terör devleti olan İsrail’in işine yaradı. Eylemleriyle İsrail’in Filistin topraklarını istilasını bir şekilde meşrulaştırıyor.

İMKANI VAR MI!

Aylarca hazırlık yapılacak, binlerce Hamas militanı görev alacak ve dünyanın en iyi istihbarat teşkilatına (MOSSAD – İstihbarat ve Özel Harekâtlar Enstitüsü) sahip olan İsrail de uyuyacak!

Böyle bir salak senaryo kilo ile çevrilen uyduruk Kanada aksiyon filmlerinde bile olmaz.

Binyamin Netanyahu ve baş iblis ABD (Amerika Birleşik Devletleri) bu katliamı beraber hazırladılar. Bu uğurda on binlerin canlarından olmalarını bile umursamadan kanlı gömleği giymeye çekinmediler.

DOĞALGAZINIZ PATLASIN!

Her şey, ABD’nin 2010 yılında Doğu Akdeniz’de petrol ve doğalgaz olduğunu keşfetmesiyle başladı.

Bölgede 1.7 milyar varil petrol, 3.5 trilyon metreküp doğal gaz rezervi olduğu tahmin ediliyor.

Önce aralarında bizim de bulunduğumuz bölge ülkeleri pastadan pay alabilmek için itişti kakıştı!

NAVTEX (Denizcilere, meteoroloji tahminleri, seyir bilgileri, aciliyet, emniyet ve denizde çalışma yapılan sahalar hakkında bilgi veren haberleşme cihaz sistemidir. Ülkelerin Deniz Kuvvetleri, yapacağı eğitim ve tatbikatların bilgisini önceden duyurarak bu sahalara girilmemesi konusunda uyarılarda bulunur) ilan edip biz de sondaj gemisi gönderdik bölgeye. Kısaca, “Yaklaşma yakarım” dedik. Yunanistan, Mısır, Filistin dikildi karşımıza. 2020’de Yunanistan ile savaşın eşiğine geldik.

RUSYA DEVRE DIŞI BIRAKILDI

Fransa adına Başkan Emmanuel Macron Yunan’a gazı ve desteğini verdi. Zamanının Almanya Şansölyesi Angela Merkel araya girip savaşı önledi.

Daha çıkmadan herkesi birbirine düşürmüştü osuruk kılıklı!

Peşinden Rusya, “Gazımı çalıp Avrupa’ya satıyor” diye Ukrayna’ya daldı. Ukrayna’yı bütün dünya gazladı. Ukrayna Devlet Başkanı eski animatör Volodimir Zelenski Avrupa’ya gaz dağılımını engelledi ya da engellemeye çalıştı. Rusya, Almanya’ya kuzeyden doğalgaz boru hattı açtı Finlandiya ve İsveç üzerinden. Kapasite yetersizdi, ikinci boruyu döşemeye başlayınca ABD’nin canı yandı. Finlandiya ve İsveç’i NATO’ya (Kuzey Atlantik Paktı) almak için harekete geçti ve en son bizim onayımızla bu iki ülke apar topar NATO üyesi oldular. Rusya’nın kuzeydeki boruları soğuktan ve yalnızlıktan büzüşüverdi. Tek müşterisi biz kaldık, o da pavyon fiyatına!

ABD’NİN ÇİRKİN YÜZÜ!

Avrupa’ya lazım olan gaz Doğu Akdeniz’den, Yunanistan üzerinden pompalanma kararı alındı.

Şimdi anladık mı Hamas, İsrail’e neden daldı.

Neden İsrail, Filistin’i yok etmeye çalışıyor!

ABD donanması neden Doğu Akdeniz’de!

Neden on binlerce masum insan hayatını kaybediyor!

Kahrolası osuruk kılıklı yüzünden!

Ortadaki milyarlarca dolarlık rant yüzünden.

“Rusya kazanacağına ben kazanayım” diyen ABD iblisi yüzünden.

“Ne işin var ulan senin 15 bin kilometre uzağındaki bizim coğrafyada” diyeceğim ama 2012’de Malatya’da açılan Kürecik ABD Radar Üssü tam da ABD’nin ihtiyacı olan şey bu operasyonda.

Terörist ülke İsrail’in hava savunması için biçilmiş kaftan!

SANIRIM DÜNYADA DOSTUMUZ YOK

Kandırılmak fıtratımızda var! Bilmeden yardımcı olmuşuz İsrail-ABD ortak operasyonuna. Sonra istediğimiz kadar bağıralım, “Katil İsrail, Hamas terör örgütü değil vs.” diye. Atı alan Üsküdar’ı geçti.

Ayrıca o gazı koklayamayacağını bilen Filistin bile Doğu Akdeniz gazının bizim üzerimizden Avrupa’ya dağıtılmasına itiraz etmiş, Yunanistan’ı tercih etmiş!

Anlıyoruz ki bu dünyada dostumuz yok. Bataklığın tam göbeğindeyiz. Özellikle diplomatik olarak çok dikkat etmeliyiz.

Gözleri topraklarımızda, öyle akıllı öyle dik durmalıyız ki akıllarından bile geçiremesinler emellerini.

En ufak hatada gömülüveririz çamurun dibine.

Bu iş tek adamla kifayetsiz muhalefle falan da maalesef olamaz.

– Tarikatsız, hamasetsiz, menfaatsiz vatanseverlerle olur.

– İte köpeğe yem yapıp zindanlara attığınız sonra özür dileyip serbest bıraktığınız liyakatli komutanlarla olur.

– İmam kılıklılara yedirdiğiniz hariciyecilerle olur.

Kısaca topyekün bir akıl kullanılarak sağlanacak iç barışla olur.

Gazetecileri yaptıkları haberler için içeri atmakla olmaz!

Visited 172 times, 1 visit(s) today