Haram olsun!

Fotoğrafın tarihi 2020’nin yaz ayları. Fotoğraftaki hanımefendi belgesel çekmiş. Bazen kanallar eski tarihli belgeselleri yeniden yayımlıyorlar; dün akşam çıktı karşıma. Konusu hiç önemli değil, önemli olan pazardaki fiyat etiketleri.

Fotoğrafa bakarsanız kestanenin 20, cevizin de 22 lira olduğunu göreceksiniz.

Televizyondan kendim çektim.

Maskelerden de anlaşılacağı üzere pandemi sürecindeki 3.5 yıl öncenin pazar fiyatları bu şekilmiş; hıyar 3, zeytin 27, marulun adedi 2 liraymış. Bugün sonuna bir sıfır eklesek bile yetmiyor!

“Faiz sebep enflasyon sonuç”un acı sonucu tam olarak da bu.

Kimse, “Yaa hata yapmışız, kusura bakmayın” bile demedi.

Hiçbir şey olmamış gibi yine aynı kişiler oy istediler. İşin garibi bu durumu gören, yaşayan, pahalılığı ense kökünde hisseden kitle yine oyunu aynı kişiye verdi.

Hesap yaptım; 3.5 sene önce emekli maaşımla bugün aldığımın tam iki misli kestane, ceviz, hıyar, marul alabiliyormuşum.

Pinokyo TÜİK sayesinde 3.5 senede emekli maaşımın alım gücü yarı yarıya azaldı.

SANDIĞA GİTMEYENİN KÖKÜ KURUSUN

Ekonomiyi batırdıkları gibi ülkenin kilometrekare olarak 5’te 1’ini maden ayağıyla yabancılara sattılar. 13 milyon ne idiği belirsiz adamı ülkemize soktular; üstelik 10 milyonu kaçak. Dünyanın neresinde bir terör olayı olsa, yakalanan “Türkiye’den geldim” diyor.

Eğitim bilinçli olarak çökertildi. Çocuklar ikinci dil yerine ekstra din bilgisi dersi okumak zorunda kaldılar. Okul gezileri park bahçe yerine camilere düzenleniyor, yetmiyor çocuklara camilerin temizliği yaptırılıyor. Tarikatlar artık her yerdeler.

Daha onlarca hikaye var, lafı uzatmayayım ve size günün en önemli uyarısını yapayım.

Ekrem İmamoğlu belediye başkanı seçilince sadece vakıf adı altında tarikatlara aktarılan parayı keserek AKP zamanında parasızlıktan durdurulmuş 10 metro inşaatını yeniden başlattı.

İstanbul’a kabineyle beraber asılmalarının nedeni tamamen kesilen para muslukları.

Ne yapın ne edin gidin oyunuzu kullanın. Kullanırken de 22 senede ülkeyi bu hâle getirenleri sıklıkla istediği helalliği hakedip etmediklerini düşünün.

Kendi adıma ben hakkımı helal etmiyorum.

Yazıyı çizgi roman kahramanı Teks Willer’in kankası Kit Carson’u teselli etmek için sıklıkla kullandığı bir klişesiyle bitireyim.

“Merak etme, öbür tarafta bunlara odun yetmeyecek ihtiyar keçi.”

Visited 85 times, 1 visit(s) today