Utanmazlar

Hiç keyfim yok, boşu boşuna çocuklarımız hayatlarını kaybediyorlar. Irak’ın kuzeyinden gelen haber tüm ülkeyi matem yerine çevirdi.

İşin mide bulandırıcı yanı ise ne zaman seçim yaklaşsa şehit sayımız artıyor. PKK pisliğinin kışın ortasında, yerde bir metre kar varken saldırması olağan dışı. Genelde karakışı uyuyarak geçirir hainler.

Çok istese de AKP yerel seçimler için DEM’le anlaşamadı. Yani Kürtler’in oylarını alamayacak AKP’nin çok önem verdiği İstanbul belediye başkan adayı. Yüzde 0.3 HÜDA PAR’cılarınkilerle yetinecek.

Pek sanmıyorum ama anlaşırlarsa Kürt oyları CHP adayına gidecek. Anlaşamazlarsa DEM kendi adayını çıkartacak. Her iki durumda da AKP’nin sandığı boş kalacak.

PKK üzerinden DEM’i itibarsızlaştırma en basit siyasal ayak oyunu. AKP’nin HÜDA PAR’la aynı tabaktan yemek yediğini, HÜD PAR’ın da aynı DEM gibi hain saldırıyı kınamadığını düşünürsek; itibarsızlaşma her iki parti için de geçerli.

Ancak AKP’nin rakibi DEM değil, CHP. Esas niyet DEM üzerinden CHP’yi itibarsızlaştırmak. CHP, DEM ile aynı tabaktan yemek yemiyor, ancak AKP ile HÜDA PAR’ın tabakları aynı.

Yüzde 0.3 oyu olan HÜDA PAR’ın AKP sayesinde artık 4 milletvekili mecliste!

Biraz karışık oldu ama anladınız siz mevzuyu!

PİS BİR SİYASİ YARIŞ!

Gencecik çocuklar hayatlarını kaybetmiş ama hayat da tüm hızıyla devam ediyor.

Fenerbahçe – Galatasaray maçı için iki laf etmeden önce hayallerimi paylaşayım.

Gönül isterdi ki aynı Suudiler’in kralı öldüğü zaman ilan edilen yas bizim çocuklarımız için de gündeme gelseydi.

Hergün meydanlarda toplanarak Gazze’deki katliamı lanetleyenler bir kez de kendi şehitlerimiz için “Tekbiiiiir”diye bağırsalardı.

Ne yazık ki her şey pis bir siyasi yarış. Gazze’deki, Kuzey Irak’taki şehitler üzerinden siyaset yapmak mide bulandırıcı benim gözümde.

Şehitler için en çok sesi çıkanların ise ya kendileri ya çocukları askere gitmemiş, gitmişse bile Mehmetçik olarak değil, Burdur’a bedelli Mehmet Efendi olarak gitmiş!

Utanmaz arlanmazlar!

DJİKO’DAN İCARDİ’YE SMAÇ!

Orta hakem: Arda Kardeşler.

Yardımcılar: Mehmet Emin Tuğral ve Süleyman Özay.

4. hakem: Cihan Aydın.

VAR hakemi: Mustafa İlker Coşkun.

AVAR: Özgür Yankaya ve Kerem Ersoy.

Lafı uzatıp boş edebiyat yapmayacağım. Gözünüz görüyorsa Djiko’nun Fenerbahçe ceza alanında İcardi’yi smaçlarken çekilmiş şu videosunu seyredin. 3-5 saniyelik bu görüntü bin kelimeden daha açıklayıcı.

https://youtu.be/TRwGf-cT7ow?si=u_Exp3-mcE2ia9Rc

Maçın yedi (7) hakemi bu pozisyonu çıplak gözle izledi. Hatta üçü 26 kameradan tekrar tekrar izleyip topyekûn devam kararı aldılar.

İki takım da yarımşar puanı hak edecek bir futbol oynayamadılar ancaaaaak…

Galatasaray 3 puandan oldu, Fenerbahçe haybeden 1 puan aldı.

Dünya batmaz, hatta bu sonuçla Fenerbahçe şampiyon olsa bile dünya batmaz ama ben yukarıda isimleri yazan hakemlerin yerinde olsaydım daha da ne karımın, yaşasaydı babamın, ne anamın ne ağabeyimin ne de oğlumun yüzüne bakamazdım utancımdan!

Değdi mi!

Visited 124 times, 1 visit(s) today