Arap seviciliği

Tarih boyunca iyi anlaşamamışız Araplarla, ne onlar bizi sevmiş ne de biz onları.

Sırttan hançerleme” sözü dilimize 1916’daki katliamla Araplar yüzünden geçmiştir.

Yüzlerce yıl güçlü Osmanlı İmparatorluğu himayesinde yaşayan Araplar bölgede gâvur İngiliz ve Fransızlar’ın güçlendiğini hissedince her şartta arkasına sığındığı din kardeşliğini falan düşünmeden taraf değiştiriverdiler.

Nihayetinde İngiliz casus Thomas Edward Lawrence, namıdiğer Arabistanlı Lawrence, hem yardım hem kışkırtma hem de Osmanlı’yı bitirme amaçlı büyük yetki ve imkanlarla Araplar’ı örgütlemeye başladı.

 

5 BİN TÜRK’Ü KATLETTİLER

Buraya kadar bir şey yok, savaştır her türlü melanet olur ama 1916’ın eylülündeki katliam asla unutulmaz!

Bir Arap kahramanı olarak Suudi Arabistan’da yaşadığı evi müzeye çevrilmiş olan Lawrence iblisi Arap ordusuna hitaben, “Savaşçılar içinizde en iyisi en çok Türk öldürecek olandır. Tutsak almayacaksınız, teslim olmak isteyeni öldüreceksiniz. Hepsini öldürün” konuşmasını yapmıştır.

Arap emirler, komutanlar, subaylar, “Noluyor lan bu nasıl savaş” diyeceklerine İngiliz’in sözüne uymuşlar. Hatta Emir Hüseyin’in oğlu Faysal yaratılan ibiklenme ortamının havasıyla, “Osmanlı’yı tamamen yok edeceksiniz” emri vermiştir.

Akabinde 5 bin Türk askeri katledilmiştir. Ne yazık ki tek Arap kıyımı da bu değil; Gagavuzlar ve Karataylar gibi Türk boylarını tarih boyunca katletmişler, saldıkları nefretle Müslümanlıktan uzaklaştırmışlar.

 

ATAM ŞAPLAĞI KOYUVERDİ

Mustafa Kemal Atatürk Türk Milleti’ne kimliğini verirken o güne kadar kavmi necip (Kutsal kavim) olarak nitelendirilen Araplar’ın bu ayrıcalığına son vermiştir. Atatürk için Türk’ten daha ulu bir ırk yoktur.

Tabii ki bu durum o günün Arap sevicilerinin hoşuna gitmese de Atam’a karşı çıkmaya paçaları sıkmamış.

İşte bu sebepten Atatürk’ten bu kadar nefret ediyor Araplar!

Bugünün Arap sevicileri ise Atatürk’ün yolundan ziyadesiyle çıkmışlar. Ülkeye 13 milyon asker kılıklı Arap, Afgan, Pakistanlı soktular.

Karşılığında sadaka bekliyorlar, Suudi Arabistan ve yan kuruluşu ülkeleri kapı kapı gezip dileniyorlar.

Yetmiyor yine para için ülkenin en önemli iki kulübünü zor durumda bırakıyorlar.

Neyse ki kulüplerimiz İstanbul’daki başkonsolosluğunda gazeteci boğduran Araplar’ın sevicisi değil. Atatürk düşmanlığına devam edenlerin yuvasını yapıveriyorlar.

FİFA ve UEFA gözünde 20 yılda elde ettikleri itibarlarını bir gecede kaybetti Suudlar, geçmiş olsun.

Toprağın 1.5 metre altına 85 sene önce yatmış bile olsa yine Arap’ın ensesine yapıştırıverdi şaplağı Atam.

NOT: AKP Genel Başkanı ve aynı zamanda cumhurbaşkanlığı da yapan Recep Tayyip Erdoğan suskun. Ortalıkta iki kulübümüzden intikam alacağı söylentileri dolaşıyor.

Akıllı olmakta fayda var, böyle bir şeye yeltenirse bir daha ne Galatasaraylılar’dan ne de Fenerbahçeliler’den oy alamaz!

Taraftarlık siyasete benzemez, kaypaklık yoktur yazılmamış kitabında.

Visited 114 times, 1 visit(s) today