Bitti bitti…

AKP Genel Başkanı ve aynı zamanda cumhurbaşkanlığı da yapan Recep Tayyip Erdoğan puan tablosunda henüz matematiksel şansını yitirmemiş teknik direktörler gibi konuşmuş!

Gün itibarıyla Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal bile söylese daha az sırıtacak şekilde yanaşıyor kendisini terkeden kitlesine!

“Biz bitti demeden bitmez.”

Kötü bir haberim var şahsına, 35 küsür senedir yaşadığı rüyanın sonuna geldi.

Bir sürü sebebi var 31 Mart gecesi yaptığı konuşmadaki umutsuzluğun ve tükenişin.

Bir numaralı etken halkın yüzde 90’ının kıyma alırken elinin titremesine, en ucuz markette kilosu bin lira olan pirzolayı unutmasına rağmen şahsının manda yoğurdu, Medine hurmasından bahsetmesidir.

“Tok açın halinden anlamaz” diye boşuna dememiş atalarımız!

35 yıl önce meydanlara çıktığında AKP Genel Başkanı ve aynı zamanda cumhurbaşkanlığı da yapan Recep Tayyip Erdoğan fakirler ligindeydi.  Yemeğini yer sofrasında yer, gecekondudan bozma evde otururdu. Hayatta bir tek evlilik yüzüğünün olduğunu kendisi söylüyordu. İlerleyen yıllarda “Eğer bir gün duyarsanız ki Tayyip Erdoğan çok zengin olmuş, bilin ki haram yemiştir!” de dedi.

Şimdi gündemi manda yoğurdu!

Artık ülkenin yüzde 90’ının sorunları şahsını ilgilendirmiyor. 35 senedir bir şey satın almak için elini cebine atmadığı için, artık etrafına kraldan çok kralcılardan başka kimse yanaşamadığı için halktan koptu.

Onlarca sarayının onlarca uçağının olmasının, yüzlerce araçlık konvoyla camiye gitmesinin normal bir şey olduğunu düşündüğü için halk sarı kartı gösterdi şahsına.

Kırmızı için de eller cebe doğru gitmiş vaziyette.

ÇUVALDIZ

İğneyi AKP’ye batırıyorsam çuvaldızı da CHP’ye batırmazsam yalama basından farkım kalmaz (Deyimi yanlış biliyor değilim, genelde çuvaldızı kendime batırırım).

Tehlikeli iki tür gazeteci var.

Birincisi rüzgar nereden eserse boynunu eğiveren başak dalı gibi olanlar; omurgasızlar sınıfı.

İkincisi muhalif gibi görünüp ana muhalefete yamananlar; bunlarda da omurga yok ama kılçığı omurga diye yutturma becerisi var. Bence ilk gruptan daha tehlikeliler.

Şimdi ilk grup ikincisiyle bir olmuş CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i kafalamaya çalışıyorlar.

“Beyefendi değişti, artık CHP’yi adam yerine koyacak” diye açık açık yazıyorlar. CHP tarafında da bir heyecanlanma var.

Yıllardır “Cehape zihniyeti, düşük, sürtük, hain” gibi yakıştırmalarla tabanının, oy verenlerinin üzerine gelen şahsa bu kadar çabuk kucak açamaz CHP.

Asla görüşme demiyorum Özgür Özel’e AKP Genel Başkanı ve aynı zamanda cumhurbaşkanlığı da yapan Recep Tayyip Erdoğan’la.

Görüş ama canlı yayında görüş, kapalı kapılar ardına girme iki gün önce sana “Darbesever, Özgür Efendi Türkiye’ye özür borcun var” diye hakaretler yağdıran şahısla.

Şeffaf ol ki inanalım sana.

Şeffaf ol ki Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş‘ın sana sağladığı imkanları, açtıkları yolu ve dik duruşlarını bir anlık gafletle darmadağın etme.

Siyasal islamcıların dümen suyuna yaklaşma, laiklikten ayrılma, Atatürk‘ün ilkelerini bir an bile aklından çıkarma.

En önemlisi de AKP Genel Başkanı ve aynı zamanda cumhurbaşkanlığı da yapan Recep Tayyip Erdoğan sana, “Anayasa” derse sen de ona, “Erken seçim” de.

Diyemiyorsan da o koltuğu boş yere işgal etme.

Visited 69 times, 1 visit(s) today