Ciro

Galatasaray’ın galibiyet sevinçlerinin aranan ismi, Mertens’in sevimli oğlu.

26 Mart 2022 Napoli doğumlu. Dünyaya gözlerini açtıktan 4 ay sonra İstanbul’a geldi.

Henüz 2 yaşında ve ikinci şampiyonluğunu görmek üzere.

Biraz ironik düşünürsek Ciro Galatasaray’a geldiğinden beri bir şampiyonluk gördü ikincisini de görmek üzere. Ali Koç Fenerbahçe’ye 6 sene önce başkan seçildi, henüz şampiyonluk göremedi😊

İşin dalgasını bırakalım, Fenerbahçeli dostlar çok bozuluyorlar.

Galatasaray’ın başarısının en büyük dışa yansımasıdır Ciro ve adını bilmediğimiz diğer çocuklar. Hani her galibiyet sonrası sahaya dalan o dünya tatlısı aslanlar var ya…

Aslında dostluğun, kardeşliğin, ekip ruhunun başarının en önemli anahtarı olduğunun kanıtıdır o çocuklar.

Ne demek istediğimi net anlattım, konuyu fazla uzatmaya gerek yok. Başkanından teknik heyetine, futbolcusundan sağlık ekibine, idari menajerinden malzemecisine, aşçısından şoförüne büyük bir ahenk var.

Kısaca huzur, dostluk varsa başarı da peşlerinden geliyor.

İSMİN HİKAYESİ

Mertens her ne kadar Belçikalı olsa da kendini Napolili gibi hissediyor, tam 9 sene formasını terletti. Ne şans ki şampiyonluk yaşayamadı. Yine ne şans ki ayrıldığı yıl, 33 sene sonra Napoli şampiyon oldu. Mertens de aynı yıl Galatasaray’la şampiyonluk sevincini tattı.

Napoli’ye ilk geldiği sene müdavimi olduğu bowling salonunun işletmecisi tanınıp da yoğun ilgiden sıkılmasın diye oyun tabelasına “Ciro Martines” yazarmış. Ciro, Napolililer’e takılan bir lakapmış. Yıllar ilerledikçe de Mertens’e Ciro lakabı yapışmış. Oğulları doğunca da Napoli’den bir hatıra kalması için adını Ciro koymuşlar.

“Şiıyro” gibi de sevimli bir okunuşu var.

Görülen de şu ki Galatasaraylılar baba Ciro’yu en az Napolililer kadar sevdiler. O da Galatasaray’da bulunmaktan çok memnun olduğunu hem sözleriyle hem gözleriyle her fırsatta söylüyor.

Büyük ihtimal ilerlemiş yaşı nedeniyle bu sene Galatasaray’a veda edecek.

Şimdiden uğursuz ve küstah suratlarla dolu ligimize kattıkları renk için iki Ciro’ya da sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Ayağınıza taş değmesin e mi🧿

Visited 125 times, 1 visit(s) today