Cehennemde odun kıtlığı!

Üç-beş senedir durmadan yazıyorum şu Pinokyo TÜİK’i. Emekçinin, emeklinin parasını çalan Pinokyo TÜİK’ten bahsediyorum.

Enflasyon yüzde 200’lerde; çarşıda pazarda net hissediyoruz ama bu kösele suratlılara göre 60-70!

Gazeteci Alaattin Aktaş, Pinokyo TÜİK’in enflasyonu hesaplarken kullandığı madde sepetini ve madde fiyatlarını ele geçirip yayımlamış.

Pinokyo TÜİK’e göre yumurta 2.5, zeytinyağı 113, peynir 147, ev kirası ise 5 bin 844 lira!

“Hadi lan oradan” diyorsunuz değil mi! Bi durun iki dakika! Uzman doktor muayenesi kaç paraymış bu ülkede biliyor musunuz!

Tamı tamına 33 lira 69 kuruş!

Artık bizi kandırmak için uğraşmayı bırakıp işi kafa bulmaya taşımışlar.

HEP BERABER VAN’A TAŞINALIM!

Bir de bu Pinokyo TÜİK’in başkanı var; Erhan Çetinkaya. O da dün Alaattin Aktaş’ın ifşa ettiği rakamların yanlışlığını savunmak adına basın toplantısı düzenledi. Yumurtadan, gezen tavuktan, 30’lu koliden bahsetti. Van’da kiraların İstanbul gibi olmadığını falan açıkladı. Uzun uzun laf salatası yaptı ama, “Bu rakamlar gerçek değildir” diyemedi.

Ne diyeyim, böyle başa böyle tarak, böyle kuruma böyle başkan,

Van şehir merkezinde 1+1’ler 8-10 bin lira. İnanmazsanız girin internete aratın, 2+1’ler 12-14, 3+1’ler 15-20 bin lira civarında. 5 bin 844 liraya Van merkezinde tavuk kümesi bile yok! Belki köylerinde vardır ama bizim de ülkece Van’ın köylerine taşınma niyeti ve imkanımız yok!

REİS’İN ÇITI ÇIKMIYOR!

Gerçekten bizimle kafa yapıyor bu Pinokyocular!

Cebimizdekileri çatır çatır çalıyorlar, her hırsızın elinde silah olmaz; kimi kalemle, kimi teraziyle kimi de madde sepetindeki rakamlarla işi halleder.

Her konu için söyleyecek lafı olan AKP Genel Başkanı ve aynı zamanda cumhurbaşkanlığı da yapan Recep Tayyip Erdoğan’ın çıtı çıkmıyor.

“Şu Erhan’ı çağırın bakayım bana da uzman doktor muayenesi nasıl 33 lira 69 kuruş oluyormuş hele bir anlatsın” demez mi koskoca cumhurbaşkanı!

Bu kadar yanlışlarla bir ülkeyi yöneten ve kendini iyi bir Müslüman olarak gören, cennetin ve cehennemin varlığına inanan insanlar günü geldiğinde zebanilerin kendileri için odun yetiştirmekte zorlanacaklarını hiç düşünmezler mi!

Visited 126 times, 1 visit(s) today