Dikkat, intihar edebilir!


Bazı insanlar iticidir, kibirlidir, küstahtır, kindardır; onları kimse sevmez.

“Evlat olsa sevilmez” diye boş yere söylememiş atalarımız, vardır böyle tipler.

Yine de bazen bir ana yüreği bazen de bir evlat hayranlığı sahip çıkar o tipe. Yedi düvel yaka silkse de böyle bir insanın bile seveni vardır, ben ona sesleniyorum.

Tabii ki tıbbi bir eğitimim yok; ne psikiyatrım ne de psikolog.

Ama sıkıntılı tiplerden anlarım; çocukluğum Vatan Caddesi’nde, gençliğim Beyoğlu’nda geçti. Askerliğimi Kütahya’da hava eğitim çavuşu olarak yaptım. 3 celpte toplam bin 500 askerin sağlığından sorumluydum. Çoğu Doğu ve Güneydoğu Anadolu’dan gelme çocuklardı. Çoğu oranın şartları nedeniyle sorunluydu, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım.

Jileti yutup yarım saat sonra çıkaranı gördüm, kesme şekerin üzerine kolonya döküp kafa yapanı, ilacını içmemek için ikinci kattan kendini atanı gördüm.

Askerliğimin büyük bölümü 100 yataklı hava er hastanesinin psikiyatri servisinde geçti.

Kısaca rahatsızdan da anlarım, bağımlıdan da.

YAPTIKLARI NORMAL DEĞİL

Basit bir galibiyet sonrası, 3 puan harici hiçbir şey kazanmamışken evinden çıkıp rakibinin stadına onlarca adamınla santraya bayrak dikmeye gitmek normal değil. Hele ki bir kulüp başkanının yapacağı iş hiç değil. Rakip kulübün yöneticisini dayakla tehdit etmek, kendi yöneticinin gırtlağına sarılmak da normal değil.

Futbolcuları toplayıp, “Şampiyonluğa sevinmelerini engellemek şampiyonluk kadar değerlidir” fetvası vermek normal olmamakla beraber ağır bir kompleksin göstergesi!

Sevinmek tabii ki her galip gelenin hakkıdır ama maçtan 70 dakika sonra böyle abartılı haraketlerle sevinirsen, her şeyin dozunu bu kadar kaçırırsan işler tersine döndüğünde bir çılgınlık yapman işten bile olmaz.

Bu sebeple hafta sonu çözülecek şampiyonluk düğümü esnasında gerçekten bir seveni varsa Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’u yanından ayrılmasın. Yediğine içtiğine dikkat etsin, takım şampiyonluğu kaçırdığında kendisine ve başkasına zarar vermesini engellesin.

Gırtlakladığı Selahattin Baki gırtlaklandığı için Ali Koç’tan özür dilerken ben Ali Koç’un beden dilini kendi sağlığı açısından hiç iyi bulmadım.

Aman dikkat!

NOT: Dün yazdım ama tekrarlamakta fayda var. Ali Koç, yancıları, bu vandallığa göz yuman emniyet güç(süz)leri; hepsi suç işlemişlerdir. Ülkede bir adalet, bir içişleri bakanı varsa kısa sürede gereken yapılmalıdır. Yoksa sidikli bir futbol topu yüzünden ortalık kan gölüne dönecek😡

Visited 133 times, 1 visit(s) today