Fenerbahçe tarih yazdı!

Dün akşam Corendon Alanyaspor Fenerbahçe’nin misafiri oldu. Maç 2-2 sona erdi.

Fenerbahçe şampiyonluk yarışında çok büyük bir kayıp yaşadı. Maç içinde verilen penaltı, verilmeyen kırmızı kartlar tartışıldı. Devre arasında soyunma odasına giden Alanyaspor kafilesi üzerinde sarı lacivertli tişörtler olan kimliği belirsiz (!) kişilerce tartaklandı.

Maç boyunca iyi bir performans gösteren Alanyaspor kalecisi Ertuğrul kolay gol yemediği için Fenerbahçe’yi desteklemeye gelen 45 bin kişi tarafından ağır küfürlere maruz kaldı.

Maçtan sonra Galatasaray Kulübü hakemin yanlı yönetim yaptığını dile getirerek resmi sitesinden sitemde bulundu. Fenerbahçe vakit geçirmeden aynı yolla cevabı veriverdi.

Spor programlarında Fenerbahçe’ye gönül vermiş spor yazarları Fenerbahçe’nin Alanyaspor karşısında kollanmadığını türlü taklalar atarak savundular. Tarafsız spor yazarları hakemin korkakça maç yönettiğini anlattılar.

Federasyon, Merkez Hakem Kurulu, emekliliği gelmiş Ali Koç, Fenerbahçe, Galatasaray, İsmail Kartal, Okan Buruk, Dzeko, Tadiç, maçta oynamayan Serdar Aziz hatta evinde uyuyan İcardi bile konuşuldu.

Bir pozisyon hariç her şey normal seviyesizliğinde gidiyordu.

KİMİN ELİ KİMİN CEZA SAHASINDA! 

Maçın sonlarına doğru oyuna giren Batshuayi, rakip ceza alanında topla buluştu. Önünde tek bir rakibi vardı, geçse kaleciyle karşı karşıya kalacak ve takımına muhtemelen 3 puanı kazandıracak golü atıverecekti.

Ancak defansın müdahalesi yerindeydi. Top defans oyuncusundan döndü ve eli kolu açık olan Batshuayi’nin dirseğine çarptı, oradan da Alanyasporlu bir futbolcuya çarptı.

Neticede Alanyaspor defansı da topu uzaklaştırdı.

Buraya kadar da her şey normal.

Hakem el atışını vermedi. Ancak eli topa çarpan Alanyasporlu futbolcu olsaydı çok büyük bir ihtimalle bir penaltı daha kazanacaktı Sarı Lacivertliler.

İşte o andan sonra maçı yerinde takip eden Fenerbahçe seyircisi bir ilke imza attı.

Batshuayi’nin eline çarpan topa penaltı istedi. Hem de dakikalarca.

Son zamanlarda, bu maç da dahil olmak üzere Fenerbahçe lehine o kadar kolay penaltı veriliyor ki bildiklerini de unuttu Sarı Lacivertli taraftarlar.

Sanıyorlar ki Fenerbahçe hücum ederken rakip ceza sahasında top kimin eline değerse değsin Fenerbahçe penaltı kazanacak!

Pek yakında Fenerbahçeli taraftarlar rakip kalecilerin de kendi ceza sahalarında topa elle müdahale etmemesini isterlerse kimse şaşırmasın😊

Visited 257 times, 1 visit(s) today