Kara Oğlan!

Dün Galatasaray kazanırken zorlanmadı bile. İcardi, Torreira, Boey, Oliveira ve arkadaşları yürüye yürüye eksik Trabzonspor’un canına ot tıkayıverdiler. İki sene önce şampiyonluğa ulaşmış bir takım bu kadar kötü olamaz, ilginç.
Maçı zaten hepiniz izlemiş, medyaya yansıyan haberleri, Ziyech’in tribünde belirmesini, aşkın olayımı falan biliyorsunuzdur. Hakemi de izlemişsinizdir. Bugün sadece hakemle ilgili bir şeyler söyleyeceğim, bir de Molde maçının önemini hatırlatacağım.

HATA DEĞİL GÖZ GÖRE GÖRE!

Atilla Karaoğlan’ı geçen sene Gaziantep – Beşiktaş maçından hatırlıyoruz.
Mücadelenin 24. dakikasında N’Koudou rakibi Kitsiou’ya kafayı koyuverdi. Vuruş anını gören hakem sarı kartla yetindi. VAR uyardı, Karaoğlan yaklaşık 3 dakika N’Koudou’nun kondiğini izledikten sonra kararını değiştirmedi. Bariz hatalı bulunan Karaoğlan’a 2 ay maç verilmedi. Sonra kollayıcısı kimse devreye girdi ve hakemlik hayatı normale döndü.
Karaoğlan’ın bir özelliği var. Net hata yapıyor. Geçen sene N’Koudou’nun kafasını görmediği gibi dün akşam da Trezeguet’nin Boey’e çıkardığı dirseği göremedi.
Sanırım kariyerine kafes dövüşü hakemi olarak başlamış olacak ki yönettiği futbol maçlarında bocalıyor!

BİR TEK KABZIMAL GÖREMEMİŞ

Galatasaray gole giderken Galatasaray lehine faul çalıyor. Galatasaray’ın kazandığı kornerleri bile vermiyor.
Tam bir görev adamı; anlaşılan o ki Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un bahsettiği fıtrat hikayesi Karaoğlan ve VAR hakemleri üzerinden hayata geçirilmiş. Ben başka bir izah bulamıyorum.
Boey’in pozisyonuna bir tek zamanında Soner’in Okan’ın ayağını kırdığı pozisyonda faul bile vermeyen kabzımal “Penaltı değil” demiş. Bana göre penaltı olduğunun net kanıtıdır Galatasaray düşmanı kabzımalın çemkirmesi!
Sanki bir Fellini filmi içindeyiz değil mi, epizotluluğun tavanındayız. Maç seyretme ezberimizi bozdu hakemler. Önce maçı parçalıyorlar; sarı-kırmızı, paşa gönülleri ne isterse kartları yapıştırıveriyorlar irite ettikleri Galatasaraylı fıtbolculara. Sonra hiçbir şey yokmuş gibi maçı bitiriyorlar.
Karaoğlan’ın suratı maç sonu bomboktu.
İyi bir insan olduğumdan önce kötü maç yönettiği için üzgün olduğunu düşündüm. Sonra ensemdeki Şeytan, “Ulan salak Serdar, herif aldığı talimatı yerine getiremediği için tedirgin, sahibinden fırça yiyeceği için suratı beş karış” diye uyardı beni!

DAMARLARDAKİ ASİL KANDA MEVCUT

Hakem kılığındaki tetikçileri de yenecek kudret Galatasaray Başkanı, yöneticileri, teknik heyet, futbolcular ve taraftarın asil kanında mevcut.
Dahili bedbahtlar nerelerini yırtarsa yırtsınlar ligin sonunu değiştirebileceklerini pek sanmıyorum bu sene. Formsuz, yorgun, motivasyonsuz olmalarına rağmen yürüyerek ve neredeyse pozisyon vermeyerek devirdiler Trabzonspor’u.
Benim tek endişem hafta içi oynanacak Molde maçı. Diri bir takım ve sahasında iyi sonuçlar alıyor.
Çarşamba günü ne yapmalı ne etmeli rövanş için avantajlı bir skorla Florya’ya dönmeli.
Emin olun, gerisi çorap söküğü gibi gelir.
Konuyla alakasız ama bir de bir haber var, yalanlıyorlar şiddetle; keşke doğru olsa.

Visited 1 times, 1 visit(s) today