O yumruk kime atıldı!

Tatlı su sazanı ya da kurnaz tilki olsam laaap diye, “Hepimize, hepimize” diye kafası kıyak yeni damat gibi atlardım 10’lu çapariye.

Ama başta genlerim sonra da aldığım eğitim sağolsun kafam çalışıyor.

Bu yumruk bana atıldı, namusuyla çalışan işçiye memura atıldı, emekliye atıldı, okuyarak kendini kurtarmaktan başka şansı ve hükümete yakın bir dayısı olmayan üniversite öğrencisine atıldı.

Kime atıldığını söylemek oldukça kolay, kime atılmadığını söyleyebilmek kaka sızdırmayacak sıkı paça istiyor.

Mesela 5’li çete ve yancılarına atılmadı.

Hükümete yakın duran, ihalelerde şansı yaver giden ya da ihaleye bile girmeden ihaleyi kazananlara atılmadı.

Hakemleri statta rehin alabilecek kadar gözü kara kulüp yöneticilerine atılmadı.

“Silahım yanımda olsa hakemi vururdum” diyebilen kulüp başkanlarına atılmadı.

Basit bir kamu görevlisi olmasına rağmen kendi benliğinin derinliklerinde kolluk gücü, savcı ve hakimliği bir arada yaşayabilenlere atılmadı.

İstediği oranda zam yapmayı kabul etmeyip kiracısını öldüren ev sahibine atılmadı.

Trafik magandalarına atılmadı.

3-5 hıyar bir araya geldiğinde en hakiki delikanlı, teker tekerken korkak tavuktan farkı olmayan sıçırıklara atılmadı.

Sınıfın irisi zorbalara atılmadı.

Tarikatçılara atılmadı, damatlara atılmadı, mesajını aldımcılara atılmadı.

Fazla uzatmaya gerek yok, anladınız siz o yumruğun kime atılıp kime atılmadığını!

YUMRUKÇUYA NE OLACAK!

Tutuklu şu anda, kamuoyunun gazını almak için birkaç gün daha tutar sonra da salıverirler. Tutuksuz yargılanır, para ve birkaç yıl hapis cezası alır. Verilen hapis cezasını geri bırakırlar. Ödediği parayla yırtar büyük ihtimalle.

Biraz kurcalayınca bakın neler buldum!

AKP’nin kurucu üyelerinden biriymiş gardını almamış insana yumruk attıktan sonra “Tokatım suratına çarptı” diyebilecek kadar kaypaklaşabilen başkan!

AKP Genel Başkanı ve aynı zamanda cumhurbaşkanlığı da yapan Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı sırasında Keçiören’de oturduğu evin sahibi.

Son yıllarda Ankara’daki cazip müteahhitlik ihaleleri alan bir inşaatçı.

Kısaca AKP döneminde servetine servet katan mutlu azınlığın bir bireyi Ankaragücü’nün yumrukçu başkanı!

YARGIYA İHSASIREY KIYAĞI

Durum o kadar hassas ki olayın hemen ardından AKP Genel Başkanı ve aynı zamanda cumhurbaşkanlığı da yapan Recep Tayyip Erdoğan, “Bu akşam oynanan MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor müsabakası sonrasında hakem Halil Umut Meler’e yapılan saldırıyı kınıyor, kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Spor, barış ve kardeşlik demektir. Spor şiddetle bağdaşmaz. Şiddetin Türk sporunun içinde barınmasına asla izin vermeyeceğiz” açıklamasını yapıyor.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya gözaltına alınması için alelacele talimat vermek zorunda kalıyorlar.

Ailenin yakını, partinin kurucusu falan ya, yargı çalışanlarının elini rahatlatıyorlar ihsasırey yaparak. Olmasa hakemi içeri alıverebilirler, “Ne kafa atıyon lan sayın başkanın yumruğuna” diye

Bence işin en can alıcı noktasıdır siyasi erkin aceleyle yargıya rahat çalışabilme ortamı yaratması.

Keşke bu isimler moto kuryeyi ezerek öldüren Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu polis tarafından gözaltına bile alınmayıp yurtdışına tüymeden önce de bu kadar acar davranabilselerdi!

Hizbullahçılar, Madımakçılar, Fetöcüler mancınıkla ülkeyi terkederken de bu acarlık olaydı.

BAŞKA ÜLKEDE OLSAYDI

İngiltere’de sahaya girmek bile ömür boyu spor müsabakalarından men demek. Darp gerçekleşirse 15 yıldan az olmamak üzere hapis cezası alıyor saldırgan. Henüz örneği yok, kimsenin gözü 15 yıl yatacak kadar dönmemiş. Ankaragücü Başkanı 15 yıl yatacağından emin olsa elinin tokat bölümünü asla hakemin suratına yakın getiremezdi.

Fransa biraz daha gaddar davranmış sporda şiddete. 2001 ve 2004’te spor şiddetini organize suçlar kapsamına almış. Kuzey Afrikalı sığınmacıların maçlarda ağır şiddet içeren eylemlerine son vermek için “Association de malfaiteurs” ve “Bande organisée” adları altında neredeyse terör suçlarına uygun görülenlerle eş değer cezalar konduruvermiş sahalara.

BİZDE OLUNCA

2019 ağustosunda Vodaphone Park’ta Liverpool ile Chelsea arasında oynanan UEFA Süper Kupa finalinde sahaya atlayan ünlü YouTuber Ali Abdülselam Yılmaz ve kendisini görüntüleyen dört arkadaşı gözaltına alındı. Olay mahkemeye intikal etti. Duruşmada kararını açıklayan mahkeme Yılmaz’a, “Yasak alanlara girme” suçundan önce 2 yıl hapis cezası verdi. Sanığın duruşmalardaki iyi halini göz önünde bulundurarak cezayı 1 yıl 8 aya indiren mahkeme, verilen hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Her ne kadar yumrukçu başkan apar topar tutuklandıysa da ben bu hikayenin, “Hükmün açıklanmasının geri bırakılması” diye bitecek bir paragrafla sonuçlanacağından yüzde yüz eminim!

Bir sonraki yumruklama olayına kadar kendinize iyi bakın ve yumruk yememeye gayret edin.

Visited 136 times, 1 visit(s) today