Saray’da sevgi imparatorluğu

Aradan önce seçim yüzünden ana dalımız sporu bir kenara bırakmıştık. Seçim sonuçlarından da anlaşılacağı gibi ağzımızla kuş tutsak halkımıza doğruları gösterebilme ihtimalimiz yok.
“TOGG yok” diyoruz inanmıyorlar, daha bir şahsa satılan araç göremedik!
“Faiz sebep enflasyon sonuç” deli saçması bir düşünce diyoruz, “Sen Reis’ten daha mı iyi bileceksin lan dümbük” diye mesaj atıyor safın biri. Ulan büyük ekonomist bile yazdıklarımızdan ders çıkarıp faizleri yükseltmeye başladı Berat ve Nebati’den kurtulunca.
Garip halkı hâlâ “Benden alsın ona versin” kafasında kuru ekmeği bile tukaka ettiği belediyenin dükkanlarından saatlerce kuyruk bekleyerek alabiliyor.
Düşüncesi, aklı-fikri her zamanki gibi yok. AKP Genel Başkanı ve aynı zamanda cumhurbaşkanlığı da yapan Recep Tayyip Erdoğan ne derse ona biat ediyor.
Eskiden acıyıp kollamaya çalışırdım bu tipleri ama maymun gözünü açtı. İnsanlığımdan şüphe ediyorum artık çaresiz hâllerinden garip bir zevk alırken kendimi yakalamaktan.
Ne olursa olsun biz düzgün taraftakilerin doğruyu yapması gerektiğini kendime telkin ediyorum ama henüz başarılı olamadım!

ENKAZDA PUAN ARAYAN ADAM!

Düzgün insan olmak falan demişken aklıma Şenol Güneş geldi.
Hani biri ne kadar ekonomistse bu da o kadar filozof.
Kurnaz ancak kapasitesi kısıtlı beyniyle büyük laf edeyim derken her seferinde sıçıp sıvayan geriden filozof bu kez baltayı çok feci taşa çaktı.
Asrın depreminde 50 bin kayıp var diyorlar ama iptal olan 300 bin telefon aboneliği var. Külahıma bile anlatsan tekmeyle kovalar bu yalanı.
90 IQ üzeri tüm insanlık o lanet depremde 500 binden fazla canı kaybettiğimizi biliyor. Hem de deprem yüzünden kaybetmedik, alçak şerefsizler malzemeden çaldıkları için kaybettik o canları.
İşte böylesi bir acıdan Şenol Güneş denilen vicdan yoksunu puan çıkarma peşine düştü.
“Efendim şimdi Riva’da antrenman yapan Gaziantepspor ve Hatayspor geçen sene de orada çalışıp lige devam edebilirlermiş. Bunu söylemekten neden çekiniyormuşuz ki” gibi saçma sapan şeyler söyledi 2 puan önde aldığı takımı 8 puan geriye düşürdüğünü örtmek için.
35 sene üstüste şampiyon olsan bile temizleyemezsin artık yediğin bu haltı.
Torunların da dahil olmak üzere herkesin gözünde artık sen, enkazdan puan çıkartmaya çalışan bir vicdansızsın!

ALİ HEM KOÇ AİLESİNE HEM FENERBAHÇE’YE ZARAR VERİYOR

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ise büyük zorluklarla takımın başına getirdiği İsmail Kartal’ın imza töreninde, “İşi sıkı tutacağız. Fıtratımızda olmayan ama başkalarının fıtratında olan işleri biz de yapacağız” diye çemkirdi.
Şampiyon Galatasaray olduğu için sanırım laf atmaya çalıştığı insan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve arkadaşları.
Ali ailesinin şımarık ve hırçın çocuğu. Aile içinde belki hoş karşılanabilir bu afacanın söyledikleri-yaptıkları ancak koskoca Fenerbahçe’nin başında sakil duruyor.
Kaldı ki Galatasaray bu şampiyonluğa tarihinde aleyhinde olmamış kadar çok hakem hatalarına rağmen ulaştı.
Ailede kimin lafı geçiyor bilmiyorum ama birilerinin bu sahte kabadayıya dersini vermesi şart.
Hem ailenin hem de Fenerbahçe’nin adını ayaklar altına alıyor haylaz!

BAKAMBU DA YOLU YARILADI

Sayın Dursun Özbek ve arkadaşları Galatasaray’a çağ atlattı.
Mutlaka ki çok mesai harcamış çok da para dökmüşlerdir. Ancak gerçekleşenlerin neredeyse tamamı uzanan zeytin dallarıyla ilgili.
Başkan Özbek, “Sevgiyi Galatasaray’a geri getireceğiz” diyerek seçildi, getirdi de.
En muhalif keskin dilleri duymazdan geldi, cevap yetiştirmedi. Maraza ile beslenenlerin çenesi kapandı.
İyi bir takım kurdu, eze eze şampiyon oldu. Top çizgiyi geçmezse emeklerin boşa gideceğini biliyordu çünkü.
Yarım kalan ne kadar iş varsa tamamladı; Ada, Kemerburgaz, kapalı salon artık gün sayıyor.
Bilinmeyenler de var; Beylikdüzü, Büyükçekmece arazileri büyüyor, Hasnun Galip müze olma yolunda, PTT’ye kaptırılan Lise’nin karşısındaki müze tekrar Galatasaray’ın, Florya’daki Yaşlılar Yurdu artık kirada değil vs.
O kadar çok şey yaptı ki Dursun Özbek ve arkadaşları say say bitmez.
Taraftarın gördüğü ise İcardi, Paredes, Angeliño.
İcardi’nin Arabistan’a gitmemek için elinin tersiyle ittiklerini göz önüne getirirsek sevgi imparatorluğunun bir kolu da Florya’yı ahtopot gibi sarmalamış.
Son cümle olarak Cédric Bakambu’nun da İcardi’nin takım arkadaşı olacağını müjdelesem ne dersiniz!
Serdar Dinçbaylı
serdardincbayli@gmail.com

Visited 1 times, 1 visit(s) today